شما اینجا هستید : خانه  »  اخبار   »   تلگرام فیلتر میشود؟

تلگرام فیلتر میشود؟

پست ویژه

فیلترینگ تلگرام تا پایان فروردین ۹۷

آقای بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی در روز شنبه ۱۱ فروردین از فیلترینگ تلگرام تا پایان فروردین ماه و جایگزین شدن آن با یک پیام رسان داخلی خبر داد و اذعان کرد این تصمیم در بالاترین سطح حاکمیت گرفته شده است!! بنابراین باید منتظر فیلترینگ این شبکه اجتماعی محبوب در آینده ای بسیار نزدیک باشیم؟

آقای بروجردی ۱۱ فروردین در گفتگو با یک رادیوی محلی در بروجرد چنین گفت :

فیلترشدن تلگرام در “بالاترین سطح” حاکمیت ایران اتخاذ شده و این پیام‌رسان تا پایان فروردین جای خود را به یک “سامانه مشابه ملی” خواهد داد.

ما امروز در فضای مجازی به این توانمندی رسیده‌ایم که یک سامانه ملی را تعریف کنیم.

ساعتی پس از آن که آقای بروجردی از فیلترینگ دائمی تلگرام تا پایان فروردین ۹۷ خبر داد ، رمضانعلی سبحانی‌ فر نماینده مجلس در گفتگو با ایسنا گفت :

زمان فیلتر تلگرام زمان دقیقی نیست و نباید اخباری به جامعه پمپاژ شود که امنیت روانی مردم را مخدوش کند.

فیلترینگ تلگرام به دلایل امنیتی

آقای بروجردی از عدم همکاری مدیران تلگرام در بستن کانال های “مشوق ضد امنیت ملی” انتقاد کرد و گفت :

بخشی از تهدیدهای امنیت کشور در تلگرام رقم می خورد بحث تلگرام مبحث گره خورده با امنیت کشور است و تنها مختص ایران نیست، وی اضافه کرد: اطلاعات رد و بدل شده در تلگرام در اختیار انگلیس، آلمان و رژیم صهونیستی قرار می گیرد.

۱۷۰ نماینده مجلس در روز ۲۶ دی ماه ۹۶ در نامه ای به سران سه قوه ، عامل تجمعات و تظاهرات دی ماه را پیام رسان خارجی دانسته و خواستار جایگزین شدن پیام رسان داخلی شدند.

جایگزین شدن تلگرام با پیام رسان داخلی!!

تلگرام ۴۰ میلیون کاربر ایرانی دارد و ۱۰ تا ۱۵ هزارکسب و کار توسط ایرانیان در تلگرام در جریان است.

حمایت ایرانیان از پیام رسان داخلی که جدیدا رونمایی شده و به گفته برخی با حمایت مالی صداوسیما و حمایت نهادهای حکومتی ایجاد شده است، ناچیز است (حدود ۳ میلیون کاربر)

آقای بروجردی ادعا کرد بعد از فیلتر شدن تلگرام ، ایرانیان به سمت پیام رسان داخلی سرازیر خواهند شد.

فیلتر شدن فیلترشکن ها؟

کانال روزنامه فناوران نوشت:

“از آنجا که در شیوه جدید فیلتر تلگرام از سوی وزارت ارتباطات، امکان دسترسی به تلگرام با فیلترشکن نیز فراهم نیست، لذا کاربران تلگرام در صورت نیاز از فایل‌های تلگرام خود یک بک‌آپ بگیرند.”

خبرنگار اسکان نیوز گفت این خبر غیرواقعی است و امکان فیلتر کردن برنامه ای که حتی با فیلترشکن هم باز نشود امکان ندارد مگر با قطع کامل اینترنت.

و اما واکنش ها به این خبر چگونه بوده است؟

بعد از اعلام زمان فیلترینگ تلگرام توسط آقای بروجردی در ۱۱ فروردین، فضای مجازی با واکنش کاربران مواجه شد ، کاربران اینستاگرام با هجوم به صفحه آقای بروجردی و دیگر مسئولین از فیلتر شدن تلگرام انتقاد کردند.

کاربران زیادی هم در توییتر از فیلترینگ تلگرام انتقاد کردند

برخی نمایندگان مجلس هم نزیر محمود صادقی، غلامرضا حیدری ، فاطمه حسینی و احمد مازنی فیلترینگ تلگرام را بی فایده و موجب تعطیلی کسب و کار های تلگرامی و نارضایتی عمومی دانستند.

واکنش وزیر ارتباطات:

دولت پایبند به قول هایی که مردم داده هست و وعده ها را قطعا پیگیری خواهد کرد. هر چند در این میان دولت نیازمند همراهی سایر قوا و نهادها نیز هست.

آیا شما با فیلترینگ تلگرام موافقید یا مخالف؟ چرا؟

منبع: بدوگیم

نظرات

  • نظرات پس از تایید مدیریت نمایش داده خواهند شد.
  • لطفا نظرات خود را بصورت فارسی تایپ کنید.
منتشر شده : ۰ در حال بررسی : 0